Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna – Oddział Mazowiecki to:

Pomoc żywnościowa – to bardzo ważny obszar działania w naszym oddziale. Od wielu lat bardzo aktywnie uczestniczymy w akcjach mających na celu dostarczanie żywności do osób potrzebujących. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych wolontariuszy przy współpracy z Bankami Żywności, kiedy to zbieramy podstawowe produkty żywnościowe, a następnie rozdajemy je najbardziej potrzebującym rodzinom. Tak niewiele zmienia tak wiele w ich życiu!

Pomoc dzieciom – nasza organizacja wkłada  wiele wysiłku i serca pomoc dzieciom znajdującym się w potrzebie. Pragniemy zaspokoić ich podstawowe potrzeby  (ubranie, jedzenie, środki finansowe na leczenie), ale również sprawiać im radość. Organizujemy różnego rodzaju zbiórki i paczki dla maluchów (np. projekt Kurtka dla malucha, gdzie zbieraliśmy ciepłą odzież dla dzieci na zbliżającą się zimę). Organizujemy również warsztaty dla dzieci w bardzo przystępnej formie (np. w formie teatrzyku). Są to na przykład warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowotnej i przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród dzieci.

Pomoc na rynku pracy – angażujemy młodych ludzi stwarzając im przestrzeń i okazję do pochylenia się nad problemami społecznymi – min. nad problemem bezrobocia. Przykładem może być ostatnio realizowany program międzynarodowy, na którym młodzież analizowała problem bezrobocia wśród absolwentów studiów humanistycznych, identyfikując swoje potrzeby, wymieniając się doświadczeniem oraz szukając wspólnie rozwiązań z wykorzystaniem metod edukacji pozaformalnej.

Pomoc chorym i niepełnosprawnym – osoby chore i niepełnosprawne potrzebują szczególnej opieki. Nie tylko związanej z ich fizycznymi potrzebami, ale również z zaspokojeniem potrzeby przynależności do grup społecznych. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą im i pomagają uczestniczyć w życiu społecznym jak również uczą radzenia sobie w codziennych czynnościach, sytuacjach i zmaganiach. Prowadzimy też wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. W ramach pomocy dla osób niepełnosprawnych kontynuowana była działalność klubu OAZA w Warszawie, który oferował cotygodniowe spotkania integracyjne dla osób głuchoniemych.

Pomoc potrzebującym – często zgłaszają się do nas osoby potrzebujące, które z przyczyn od siebie niezależnych znajdują się w sytuacji, z której same nie potrafią wyjść. Wówczas niezmiernie cieszymy się, że wysiłek i wspólna praca innych osób (wolontariuszy i osób o wielkich sercach) mogą przyczynić się do zmiany cudzego życia o 180 stopni. Przygotowujemy więc specjalne zbiórki finansowe (wpłaty celowe, darowizny) i rzeczowe (ubrania, żywność, sprzęt), które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.

Bądź solidarny w potrzebie - projekt „Bądź solidarny w potrzebie” zasługuje na szczególną uwagę. Udzielamy pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej zakupując niezbędne do życia leki, żywność, opał, opłacaliśmy rachunki, wspieramy w realizacji kosztownych zabiegów medycznych. Organizujemy zbiórki publiczne jak również koncerty charytatywne, z których przychody przeznaczane były na pomoc dla osób znajdujących się w nagłej potrzebie.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij